Sponsorzy:

Gmina Polkowice

Festiwal finansowany ze środków Gminy Polkowice

Polkowice znajdują się w samym sercu Zagłębia Miedziowego i są jednym z najładniejszych i najbardziej zadbanych miast górniczych w Polsce. Atrakcyjna lokalizacja na styku międzynarodowych szlaków komunikacyjnych oraz profesjonalna obsługa inwestorów powodują, iż w Polkowickiej Podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej prężnie działają znane firmy tworząc wiele miejsc pracy. Dzięki licznym inicjatywom Polkowice stały się ważnym ośrodkiem gospodarczym na mapie regionu.
Polkowice to miasto, które zajmuje czołowe miejsca w wielu rankingach, stale rozwija swój potencjał, realizując wiele inwestycji poprawiających komfort życia mieszkańców. Wizytówką Polkowic są miejsca aktywnego wypoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wyremontowany Aquapark czy nowoczesna sala kinowa zachęcają do wspólnego spędzania czasu właśnie w Polkowicach. To miasto przyjazne zarówno seniorom, m.in. dzięki zapewnieniu wysokiej jakości opieki medycznej, jak i młodym ludziom, którzy mają możliwość podjęcia w Polkowicach studiów wyższych.

Powiat Polkowicki

Sponsor Złotych Miedziaków

Powiat Polkowicki zamieszkuje ponad 63 tysiące mieszkańców. W jego skład wchodzi 6 gmin, usytuowane są tu 3 miasta i 103 miejscowości. Bogactwo pięknych krajobrazów oraz liczne zabytki tworzą ciekawą ofertę dla każdego turysty. Ze względu na prężnie rozwijający się przemysł wydobywczy KGHM "Polska Miedź" S.A., powiat jest gospodarczym liderem w Polsce, jednym z największych na świecie producentów miedzi, soli i srebra. W obszarze Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działają międzynarodowe koncerny, co sprawia, że powiat polkowicki to nowoczesny samorząd i nowe technologie. To kapitał ludzki otwarty na zmiany.

Patronat medialny:

Partnerzy: