19 marca, godz. 19.00, Aula

Dzieła wszystkie Szekspira
(w nieco skróconej wersji)

Teatr Polonia - Warszawa

Reżyseria: John Weisgerber
Scenografia: Paulina Czernek
Kostiumy: Anna Puchalska
Tłumaczenie: Włodzimierz Kaczkowski
Światło: Paweł Szymczyk
Realizacja dźwięku: Tatiana Czabańska

Obsada: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki.


OPIS:

Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki - aktorzy Teatru Montownia podejmują się zadania z pozoru niemożliwego: przedstawią widzom wszystkie dzieła Szekspira w ciągu jednego wieczoru! Będą cytaty z najsławniejszych dramatów, żarty ze stereotypowej znajomości dzieł słynnego twórcy, a także m.in. Tytus Andronikus w programie kulinarnym i Hamlet w wersji przyśpieszonej. Widzowie mogą spodziewać się nieustającej zabawy, będą zapraszani do udziału w akcji. Spektakl obnaża powierzchowną znajomość Szekspira, do czego przyczyniła się kultura masowa.

RECENZJE:

„W tym spektaklu bardzo dużo zależy od publiczności - jeśli będzie chciała się śmiać, to wieczór zaliczy do udanych. No i musi to być publiczność, która przyjdzie do teatru na kabaret. Bo na scenie żartów Shakespeare'a nie ma - zaś żartów z Shakespeare'a jest co niemiara.”

Piotr Olkusz, www.teatralny.pl

Ta żartobliwa sztuka została napisana dwadzieścia lat temu przez trzech amerykańskich studentów i od tego czasu cieszy się niesłabnącym powodzeniem zarówno w Londynie (przez kilkanaście lat była grana w Teatrze Criterion na londyńskim East Endzie), jak i w Polsce. W teatrze Scena Współczesna w Warszawie, od sprowadzenia przez Włodzimierza Kaczkowskiego (1998), została zagrana już ponad 1200 razy i grana jest nadal.

 


Fot. W. Kiczek

 

 


Fot. W. Kiczek