GMINA POLKOWICE

Sponsor Festiwalu

Polkowice znajdują się w samym sercu Zagłębia Miedziowego. Dzięki licznym inicjatywom stały się ważnym ośrodkiem gospodarczym na mapie regionu. Miasto zajmuje czołowe miejsce w wielu rankingach, stale rozwija swój potencjał, realizując wiele inwestycji poprawiających komfort życia mieszkańców. Wizytówką Polkowic są miejsce aktywnego wypoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To miasto przyjazne zarówno seniorom, jak i młodym ludziom.

 

Powiat Polkowicki

Sponsor Nagrody Teatralnej

Powiat Polkowicki zamieszkuje ponad 63 tysiące mieszkańców. W jego skład wchodzi 6 gmin, usytuowane są tu 3 miasta i 103 miejscowości. Jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się samorządów w Polsce.
Ze względu na prężnie rozwijający się przemysł wydobywczy KGHM „Polska Miedź” S.A., powiat jest gospodarczym liderem w Polsce, jednym z największych na świecie producentów miedzi, soli i srebra. W obszarze Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działają międzynarodowe koncerny, co sprawia, że powiat polkowicki to nowoczesny samorząd i nowe technologie.
Nieprzerwanie, od początku powstania, powiatem kieruje Starosta Polkowicki Marek Tramś. Ciesząc się dużym autorytetem w środowisku samorządowym został wybrany również na Wiceprezesa Zarządu Związku Powiatów Polskich.

 

LEGNICKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA

Partner XX Obliczy Teatru

Jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się obszarów gospodarczych kraju. Sprzyjające miejsce dla inwestorów, którzy korzystają z ulg podatkowych oraz kompetentnej pomocy w obsłudze inwestycji. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna koncentruje się na powiązaniu nauki z praktyką gospodarczą. Miejsce sprzyjające rozwojowi nowych technologii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patronat medialny:

 

Przyjaciele festiwalu: