9 Marca, godz.19.00, Aula

Mój Molier

Opracowanie i wybór tekstów Moliera: Andrzej Seweryn
Opracowanie muzyczne i wybór utworów: Paweł Sztompke
Reżyseria światła: Marek Jeżewski
Obsada: Andrzej Seweryn


OPIS:

Historia czterdziestoletniego mieszczanina, Arnolfa, który szykując się do ożenku z dziewczyną znacznie młodszą od niego, zaczyna przeżywać katusze, gdy ta wpada w oko pewnemu młodzieńcowi...

Andrzej Seweryn w swojej opowieści scenicznej, zbudowanej wokół perypetii zazdrosnego bohatera "Szkoły żon", pozwala sobie na cudowny luz - improwizuje, czyni zabawne dygresje, powierza widzom przeczytanie fragmentów tekstu. Jest lekko, dowcipnie, finezyjnie. To solowy występ aktorski na najwyższym poziomie.

Andrzej Seweryn - jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych, reżyser, dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie. Popularność zdobył już na początku lat 70. dzięki rolom w spektaklach Teatru Telewizji oraz kreacjom filmowym jak np. w "Ziemi obiecanej" A. Wajdy czy w serialach: "Noce i dnie" , "Polskie drogi", "Rodzina Połanieckich". W 1980 roku wyjechał do Paryża, gdzie szybko zyskał ogromne uznanie publiczności i krytyki. Jako trzeci cudzoziemiec w historii teatru francuskiego otrzymał angaż do Comédie Française, jednego z najbardziej prestiżowych zespołów teatralnych na świecie. To laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, Orderu Sztuk Pięknych i Nauk Humanistycznych Republiki Francuskiej. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, otrzymał również Złoty Medal Gloria Artis - Zasłużony Kulturze. Ostatnim jego sukcesem są ubiegłoroczne nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno i Festiwalu Filmowym w Gdyni za najlepszą rolę męską w głośnym obrazie Jana P. Matuszyńskiego "Ostatnia rodzina". Polkowickiej publiczności artysta znany jest jako Patron Honorowy VII Polkowickich Dni Teatru.


Fot.Bartosz Fajge

 

 


Fot. Bartosz Fajge