Tu podaj tekst alternatywny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydarzenia towarzyszące

 

 

 

27 marca, godz. 18.00 - Kino
Pan Wołodyjowski

Historyczny/Przygodowy, Polska 1969
Reżyseria: Jeży Hoffman

Film po rekonstrucji cyfrowej

Obsada: Tadeusz Łomnicki, Magdalena Zawadzka, Daniel Olbrychski, Mieczysław Pawlikowski, Jan Nowicki, Marek Perepeczko, Barbara Brylska, Hanka Bielicka, Irena Karel, Mariusz Dmochowski, Władysław Hańcza, Gustaw Lutkiewicz, Tadeusz Schmidt, Andrzej Szczepkowski, Leonard Andrzejewski, Wiktor Grotowicz, Witold Skaruch

Najbardziej znana z ról Magdaleny Zawadzkiej, która podbiła serca wszystkich Polaków, czyli postać Basi Wołodyjowskiej w filmie poświęconym Małemu Rycerzowi. Był to pierwszy z wielu sukcesów aktorki, wspaniała kreacja bohaterki, która przechodzi przemianę z niewinnego dziewczęcia w samodzielną i odważną kobietę.

 

 3 kwietnia, godz. 18.00 - Kino
Wesołych Świąt
spektakl Teatru Telewizji

Reżyseria: Gustaw Holoubek

Obsada: Magdalena Zawadzka, Piotr Fronczewski, Anna Dymna, Jan Kociniak, Hanna Śleszyńska, Arkadiusz Nader

Czarna komedia wybitnego angielskiego dramatopisarza i reżysera, która na polskie sceny trafiła w 1984 roku. Autor konfrontuje w niej trzy pary małżeńskie, na przestrzeni trzech lat. Spektakl jest popisem świetnego aktorstwa. Magdalena Zawadzka doskonale pokazuje metamorfozę swojej bohaterki. U boku Piotra Fronczewskiego tworzy niezapomnianą kreację.

 

 

 
 

 


11 - 18 marca, Galeria „Na piętrze” Ośrodek Kultury
19 - 31 marca, Galeria „Rynek 26”

Wystawa zdjęć kostiumów i scenografii Oli Gąsior do opery „Dziecko i czary” Maurice'a Ravela w ramach XXI Polkowickich Dni Teatru „Oblicza Teatru”

 

Ola Gąsior to jedna z najzdolniejszych absolwentek Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2018). W 2016 roku ukończyła Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Zajmuje się projektowaniem scenografii i kostiumów teatralnych. Współpracowała już między innymi z Teatrem Dramatycznym m. st. Warszawy, z Warszawską Operą Kameralną, z Teatrem Wielkim w Łodzi i z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu.

Wystawa poświęcona będzie pracy dyplomowej artystki, czyli projektowi kostiumów i scenografii do opery "Dziecko i czary" Maurice'a Ravela. Jak mówi sama autorka: "(.) To projekt, który czerpie jednocześnie z baśni, wspomnień z dzieciństwa i najstraszniejszych koszmarów". Surrealistyczna wizja pokazuje, że artystka szuka wyrazu w różnych formach i stylach, nie ograniczając swojej wizji.

Ola Gąsior została wyróżniona w konkursach: o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala (2016, 2018), Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków (2016), Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego za pracę magisterską z zakresu wiedzy o teatrze (2017).

 

 

 

4 - 18 marca, Galeria „Rynek 26”
19 - 31 marca, Galeria „Na piętrze” Ośrodek Kultury

„Oblicza plakatu” Polkowickich Dni Teatru autorstwa Leszka Mądzika

Zapraszamy na wystawę "przekroju" plakatów Polkowickich Dni Teatru, których autorem jest Leszek Mądzik - założyciel Sceny Plastycznej KUL, scenograf, reżyser, malarz, fotograf, profesor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Scenografii i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.

Plakat Leszka Mądzika stał się nieodłącznym elementem Polkowickich Dni Teatru. Artysta od wielu lat współpracuje z Polkowickim Centrum Animacji i tworzy kolejne odsłony plakatu na Święto Teatru w mieście bez teatru. Jego dzieła są naznaczone niepowtarzalnym, niezwykłym i budzącym wiele emocji charakterze, oddającym klimat polkowickich spotkań teatralnych. Głównymi cechami bogatego zbioru są tajemnica i niepewność, kusząca perspektywa odkrywania, ujrzenia czegoś nowego, z początku niedostępnego. Każdy z obrazów to zaproszenie do spotkania i poznania nieznanego. Plakaty te od lat doskonale ilustrują atmosferę Polkowickich Dni Teatru.