Tu podaj tekst alternatywny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 marca, godz. 19.00, Aula

Jacek Kaczmarski
Z piekła do piekła

Teatr Polski - Szczecin

Słowa piosenek: Jacek Kaczmarski
Muzyka: Jacek Kaczmarski, Przemysław Gintrowski,
Zbigniew Łapiński
Reżyseria: Adam Opatowicz
Scenografia: Mariusz Napierała
Choreografia: Paulina Andrzejewska
Reżyseria świateł: Krzysztof Sendke
Wizualizacje: Michał Poniedzielski
Kierownik muzyczny: Krzysztof Baranowski
Asystent reżysera: Krzysztof Bauman


Obsada: Olga Adamska, Sylwia Różycka, Katarzyna Sadowska, Adrianna Szymańska, Marta Uszko, Krzysztof Bauman, Piotr Bumaj, Filip Cembala, Sławomir Kołakowski, Dariusz Majchrzak, Krzysztof Niewirowski, Wiesław Orłowski, Aleksander Różanek, Mirosław Czyżykiewicz, Mariusz Lubomski


Zespół muzyczny: Krzysztof Baranowski (fortepian, instr. klawiszowe), Robert Jarzębski (gitara), Ireneusz Budny (instrumenty perkusyjne)
Inspicjent: Malwina Szwaczyk

Bilety: 60/70 zł

OPIS:

„Z piekła do piekła” to spektakl poetycko-muzyczny poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego. Barda, który opisywał otaczającą rzeczywistość przez pryzmat niezwykłego wyczucia ironii dziejów. W przedstawieniu szczecińskiego Teatru Polskiego piosenki układają się w swoisty notatnik - czasami dziennik, czasami pamiętnik - opisujący losy ludzi, którzy urodzili się w kraju nad Wisłą. Bowiem o Polsce i Polakach jest to opowieść. Trochę w niej historii, trochę współczesności. Momentami jest metaforyczna, momentami - boleśnie dosłowna. Słodka i gorzka zarazem. W spektaklu usłyszymy trzydzieści utworów, z którymi zmierzą się nie tylko Aktorzy szczecińskiej sceny, ale i zaproszeni goście: Mirosław Czyżykiewicz i Mariusz Lubomski. Artystom będzie towarzyszył zespół muzyczny.

RECENZJE:

„Teatr Polski na uczczenie 100 lat odzyskania niepodległości wybrał spektakl słowno - muzyczny "Z piekła do piekła". Spektakl bardzo udany. To spektakl poświęcony w głównej mierze Jackowi Kaczmarskiemu. Z jego twórczością zmierzył się Krzysztof Baranowski, który zrobił autorskie aranżacje i zagrał je na żywo. Ale 100 lat niepodległości to nie tylko bard Kaczmarski. W spektaklu pojawiają się fragmenty z "Wesela" Wyspiańskiego, dramatu, który na zawsze wpisał się w literaturę jako dramat narodowy. Umiejętności wokalne aktorów Teatru Polskiego są znane szczecińskim widzom bardzo dobrze. W tym spektaklu mieli możliwość wykazać się tymi umiejętnościami w całej okazałości. Wypadają świetnie zarówno, solo, w duetach, jak i w w scenach zbiorowych. A wszystko to na tle archiwalnych dokumentów przypominających najważniejsze momenty w naszej historii. Spektakl utrzymuje szybkie tempo, nie ma szans na to, żeby choć przez chwilę się nudzić, nawet w partiach lirycznych. To bardzo udany spektakl, który warto zobaczyć.”

Małgorzata Klimczak
„100 lat historii Polski w tańcu, muzyce i piosenkach”
Głos Szczeciński nr 253, 30.10.2018


Fot. W. Piątek

 

 

 

 

 

 


Fot. W. Piątek