Tu podaj tekst alternatywny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W 2006 roku Teatr Ateneum został zaproszony na Polkowickie Dni Teatru ze spektaklem ,,Małe zbrodnie małżeńskie'', w którym grałam z Leonardem Pietraszakiem. Nie przypuszczałam wtedy, że w przyszłości w 2019 roku obejmę patronat nad tym Świętem Teatru. To dwudziesta pierwsza edycja, a cyfrę 21 uważam za szczęśliwą. Jestem zaszczycona, że mogę razem z twórcami, widzami teatralnymi i organizatorami świętować to wydarzenie. Wszystkim gratuluje i życzę dalszych sukcesów, szczęścia i wytrwałości w promowaniu wysokiej kultury!


Magdalena Zawadzka
 

Szanowni państwo,

teatr ma trwałe miejsce w lokalnej kulturze Polkowic i na stałe zawładnął sercami wielu z nas. "Oblicza Teatru" to nie tylko szereg następujących po sobie spektakli, kalejdoskop artystów, scenografii i kostiumów. To przede wszystkim emocje, które nadają sens każdemu widowisku, ważne tak samo dla widza, jak i dla aktora.

Pozytywne emocje pozwalają nam właściwie przeżywać życie, budować jedność opartą na wspólnej historii i przyszłości. Sprawiają, że możliwe jest wprowadzanie w życie nowych, ambitnych wizji. Kultura zaś jest katalizatorem wszelkich dobrych zmian, a ostatecznie - ich immanentną częścią.

Taki proces, zmieniający nasze miasto na lepsze, właśnie się rozpoczął. Zapraszając Państwa do udziału w tegorocznym festiwalu teatralnym, zapraszam również do współtworzenia Polkowic, które czekają na Państwa!

Jak mawiał Gustaw Holoubek: „Jeśli dwóch ludzi rozmawia, a reszta słucha ich rozmowy - to już jest teatr". Takiej rozmowy i wspólnego spotkania życzę Państwu i sobie podczas tegorocznej i wszystkich kolejnych edycji Polkowickich Dni Teatru.


Łukasz Puźniecki
Burmistrz Polkowic

Szanowni państwo,

niezmiernie miło jest mi zaprosić Państwa na 21. edycję Polkowickich Dni Teatru "Oblicza Teatru". Tradycją jest, że każdego roku Polkowice witają w swych progach znamienitych artystów z całej Polski, którzy prezentują różnorodne i fascynujące spektakle. Jednak ich rola w tym wydarzeniu nie jest najważniejsza, gdyż w znacznej mierze to Państwo od lat tworzą ten Festiwal razem z nami. Chciałbym osobiście podziękować za wsparcie i udział w tym niemałym przecież przedsięwzięciu.

Mam nadzieję, że tegoroczna edycja Festiwalu dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń, emocji i doznań estetycznych. Jestem przekonany, że w naszym programie każdy znajdzie coś dla siebie, od komedii po spektakle muzyczne i dramatyczne. Będzie to wspaniała okazja do spotkania się w licznym gronie miłośników jednej z najpiękniejszych muz oraz wymiany poglądów i doświadczeń w mieście teatru bez teatru

W imieniu całego zespołu Polkowickiego Centrum Animacji mam zaszczyt zaprosić Państwa na spektakle, które przygotowaliśmy w ramach tegorocznej edycji „Oblicz Teatru”.

Będzie mi bardzo miło gościć Państwa na tym wydarzeniu również w kolejnych latach.


Bogusław Godlewski
Zastępca Dyrektora Polkowickiego Centrum Animacji