24 marca, godz. 19.00, Aula

Pijacy

Teatr Polski - Szczecin

Autor: Franciszek Bohomolec
Scenariusz i reżyseria: Artur Więcek „Baron”
Scenografia: Marek Braun, Karolina Baniowska,
Kostiumy: Jolanta Łagowska
Aranżacja muzyczna i przygotowanie wokalne: Paweł Romańczuk, Anna Reńska

Obsada: Adam Dzieciniak, Małgorzata Iwańska, Adrianna Szymańska, Sławomir Kołakowski, Filip Cembala, Wiesław Orłowski, Katarzyna Bieschke-Wabich, Mirosław Kupiec, Marta Uszko, Jacek Piotrowski, Małgorzata Chryc-Filary, Dorota Chrulska, Mateusz Kostrzyński, Wiesław Łągiewka, Zbigniew Filary, Adam Zych, Krzysztof Baranowski


OPIS:

Pijak, stary kompan ojca czy stroniący od alkoholu strażak? Który będzie lepszym kandydatem dla córki? O to dylemat, przed którym staje Pijakiewicz, główny bohater sztuki Franciszka Bohomolca. Wątek romantyczny przeplata się tu równolegle z pijaństwem - upojenie, kac i wypijany na nowo klin - a to wszystko w znanej PRL-owskiej scenerii.

Reżyser o sztuce:

„To taka typowa, moralizatorska oświeceniowa opowiastka. Ten Bohomolec stworzył genialne postacie. Podpatrzył charaktery tych pijaczków. Jeden jest płaczek, drugi kozak. To jest absolutnie ponadczasowe w tym sensie. Więc można się właściwie tym pobawić i trochę zadumać. Zobaczyć siebie w troszeczkę krzywym zwierciadle.”

RECENZJE:

„Reżyser z dydaktycznej komedii oświeceniowej zrobił niezły ubaw, ale widowni, która zaśmiewa się przez cały spektakl, rzucam pytanie - z kogo się śmiejecie? ”

Ewa Podgajna, www.szczecin.wyborcza.pl


Fot. Włodzimierz Piątek

 

 


Fot. Włodzimierz Piątek