25 marca, godz. 19.00, Aula

Kłamstwo ...o miłości

Teatr Bagatela - Kraków

Autor: Florian Zeller
Reżyseria: Henryk Jacek Schoen
Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
Scenografia: Joanna Schoen

Obsada: Wojciech Leonowicz / Marek Kałużyński, Ewelina Starejki / Magdalena Walach, Michał Kościuk / Maurycy Popiel, Anna Branny / Kamila Klimczak

OPIS:

Bohaterowie sztuki Floriana Zellera powracają. Tym w razem jednak nie z prawdą, a kłamstwem.. Kłamstwem o miłości. Dwa małżeństwa, których przyjaźń wykracza poza jej standardowe normy. Spektakl o zdradzie, choć może nie jest ona zdradą skoro zdradzający nadal kochają swoje drugie połówki? Kłamstwo.. o miłości to inteligentna komedia pełna komizmu i refleksji.

Reżyser o sztuce:

„Żyjemy w świecie hipokryzji i półprawd, dlatego obejrzenie tego spektaklu gwarantuje widzowi chwilę refleksji. Tematem komedii jest małżeństwo: jego rozpad i cementowanie - samo życie. Publiczność może spodziewać się po spektaklu sporej dawki psychologii, radości, ale też smutku.”

„Gdyby z dnia na dzień ludzie przestali się okłamywać, nie ostałaby się na ziemi ani jedna para. W pewnym sensie byłby to koniec cywilizacji” - ta złota (i do bólu prawdziwa) myśl Paula to rewelacyjne podsumowanie spektaklu.

Wnowak, kulturatka.pl


Fot. Piotr Kubic

 

 


Fot.Piotr Kubic