15 marca, godz. 19.00, Aula

Czasami księżyc świeci od spodu

Teatr Lubuski - Zielona Góra

Scenariusz i reżyseria: Paweł Wolak, Katarzyna Dworak (PiK)
Scenografia:i Piotr Tetlak
Kostiumy: Katarzyna Tomczyk
Muzyka: Jacek Hałas


Obsada: Ernest Nita, Lech Mackiewicz, Tatiana Kołodziejska, James Malcolm, Anna Haba, Joanna Koc, Elżbieta Donimirska, Jerzy Kaczmarowski, Aleksander Stasiewicz, Alicja Stasiewicz, Radosław Walenda, Wojciech Romańczyk, Beata Sobicka-Kupczyk


OPIS:

Ostatnia część „opowieści wiejskich”, czyli tryptyku Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak Wolak. Jak każda z poprzednich opowiada odrębną historię. Opowieść o życiu przeciekającym między palcami, o bezowocnym buncie wobec losu, jaki przypadł nam w udziale, o samotności w gromadzie i świecie widzianym z odwróconej perspektywy, jak w balladzie Mickiewicza „Świteź”.

 

RECENZJE:

„Czasami księżyc świeci od spodu zmusza widza do zatrzymania się i refleksji nad własną historią. Jest spektaklem przemyślanym - sprawnym, emocjonującym, a przede wszystkim angażującym co, jak wiemy, nie tak często wydarza się w sztuce.”

Iga Januchta, www.dziennikteatralny.pl

„Paweł Wolak i Katarzyna Dworak Wolak kolejny raz pokazują, jak zręcznie potrafią wpleść w tragedię humor. Że dramat i komedia są współlokatorami. I jak wciągnąć widza do teatralnej klatki, by został w niej do końca spektaklu.”

Zdzisław Haczek, www.gazetalubuska.pl

PiK - duet autorsko-aktorski, który tworzą Paweł Dworak i Katarzyna Wolak Dworak. Na co dzień związani z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Zadebiutowali w 2008 roku sztuką „Sami”, która została przez nich napisana, wyreżyserowana, a ponadto zagrali w niej główne role. Ich drugie dzieło to „Pracapospolita, czyli tacy sami”. Obie sztuki cieszyły się dużym sukcesem. Deszczem nagród zostały również obsypane dwie pierwsze części „opowieści wiejskich”, czyli „Droga śliska od traw. Jak to diabeł wsią nie przeszedł” oraz „Gdy przyjdzie sen - tragedia miłosna”.


Fot. Adaś Hanuszkiewicz

 

 


Fot. Adaś Hanuszkiewicz