26 Marca, godz.16.00, 20.00 , Aula

Teatr Bagatela - Kraków

Najdroższy

Tekst: Francis Veber
Reżyseria: Giovanny Castellanos
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Obsada: Urszula Grabowska, Kaja Walden, Magdalena Walach, Marcin Kobierski, Dariusz Starczewski, Przemysław Branny, Sławomir Sośnierz


OPIS:

Arcymistrz francuskiej komedii, Francis Veber, znów wplątuje swego ulubionego bohatera w kłopoty. François Pignon, niezaradny życiowo pechowiec, stracił równocześnie pracę i żonę. Czy jeśli jest tak źle, to może być już tylko lepiej? Do czego doprowadzi seria nieoczekiwanych spotkań oraz zaskakujących zwrotów akcji?

Przezabawny spektakl w doborowej obsadzie i najlepszym paryskim stylu. Błyskotliwe dialogi, cięte riposty, nieoczekiwane spotkania oraz zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że sztuka nabiera niebywałego tempa i nie pozwala się nudzić.

RECENZJA:

"Veber konstruuje zgrabną komedię z całkowicie nieprawdopodobnym zakończeniem, ale najistotniejsze okazują się nie zwroty akcji, [...] ale postać Pignona. Ów bohater czasu kryzysu z zadziwiającym spokojem przyjmuje wszystko, co zsyła mu los. Starczewski buduje obraz mężczyzny, który wiele już stracił i na niewiele już liczy - nawet odnaleziona niczym w bajce miłość wydaje mu się nieco nierealna. François i Olga (Magdalena Walach), życiowi rozbitkowie ze sporym bagażem doświadczeń, nie przyjmują ról namiętnych kochanków, raczej cieszą się sobą jak dojrzali partnerzy, nauczeni nie przywiązywać się ani do miejsc, ani do ludzi."

Olga Katafiasz www.teatrlany.pl


Fot. arch. teatru

 

 


Fot. arch. teatru