26 lutego, godz.19.00, Aula

Di, Viv i Rose

Teatr Capitol – Warszawa
Amelia Bullmore

Reżyseria: Maciej Kowalewski
Przekład: Klaudyna Rozhin
Scenografia: Aneta Suskiewicz
Muzyka: Bartosz Dziedzic
Kostiumy: Dorota Roqueplo
Obsada: Joanna Brodzik, Daria Widawska, Małgorzata Lipmann


OPIS:

Trzy przyjaciółki na scenie i w życiu prywatnym. Studenckie życie, pierwsze miłości, wariackie decyzje. Jak wpływają na ich dalsze życie? Wyjątkowa okazja aby zerknąć „od kuchni” na relacje bratnich dusz na scenie. Kobiet nieprzeciętnych, zabawnych i ciekawych życia. Codzienność, ale bez rutyny. Historie pełne śmiechu i wzruszeń. Poruszający, zabawny i bogaty w emocje spektakl o towarzyszkach życia na dobre i złe.Aktorki o spektaklu:

Di, Viv i Rose to dla nas przedsięwzięcie wyjątkowe, bo naszą motywacją do spotkania się na scenie jest… przyjaźń. Kiedy ponad 15 lat temu poznałyśmy się, byłyśmy na początku dorosłego życia osobistego i zawodowego, zupełnie jak nasze bohaterki. Wtedy zawiązał się między nami rodzaj niemego przyzwolenia na towarzyszenie sobie w życiu. Bez zbędnych deklaracji i wielkich słów stałyśmy się sobie bardzo bliskie.RECENZJE:

Aktorki warszawskiego Teatru Capitol przeprowadzają nas przez labirynt kobiecego umysłu i serca. Pełen wachlarz afektów i rozterek, które obserwujemy sprawiają, że historia Di, Viv i Rose przestaje być tylko lekką, ironiczną opowieścią o damskich rozterkach.

fragm. "O przyjaźni między kobietami", Manu, www.jelonka.com


Fot. M. Jarosiński

 

 


Fot. M. Jarosiński