© Polkowickie Centrum Animacji 2015

7 marca, godz. 19.00 - Aula

Teatr STU - Kraków

 

Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Krzysztof Jasiński
OBSADA: Jerzy Trela, Aleksander Fabisiak

William Luce

Wielki John Barrymore

 

John Barrymore był postacią niejednoznaczną, pełną sprzeczności i kontrastów, która kreowała swoją legendę już za życia. Spadkobierca Rudolfa Valentino, hulaka, birbant, niestroniący od alkoholu i kobiet bohater hollywoodzkich anegdot, a jednocześnie wielki talent, który podbił Broadway i oczarował publiczność swoimi kreacjami Sherlocka Holmesa, Hamleta i Don Juana. Postać tragikomiczna, której siłą, także sceniczną, były wielkie namiętności i pasja życia. I to one go niszczyły. Na oczach Hollywood umierał jeden z największych talentów, wciągnięty w spiralę używek, romansów, hazardu i skandali. W Johnie bóg aktorskiego kunsztu walczył z bestią.

W Teatrze STU spotkają się dwie aktorskie legendy. Jerzy Trela w znakomitej kreacji Johna Barrymore'a snuć będzie przed nami zanurzoną w oparach alkoholu opowieść utkaną z rozgoryczeń, wzruszeń, śmiechu i sarkazmu. Intymną narrację, w której cierpienie i upadek służą jako materiał na anegdotę. To przejmujący portret człowieka, który nigdy nie żałował swoich wyborów, a jego zaprzepaszczony talent przetrwał w opowieściach.

UWAGA!!!
Z powodu choroby Pana Jerzego Treli (okres grypowy w pełni) sobotni spektakl “Wielki John Barrymore” zostaje odwołany. Jednocześnie informujemy, iż trwają rozmowy na temat ustalenia dogodnego terminu, kiedy spektakl będzie mógł zagościć w Polkowicach – o czym niezwłocznie Państwa powiadomimy.

Zwrot kosztów biletów możliwy bezpośrednio przed planowanym spektaklem w Auli Forum (ul. Skalników 6) lub w kasie Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4) w dni powszednie w godz. 8.00 – 19.00.

Wszystkich miłośników teatru prosimy o wyrozumiałość.  Natomiast Panu Jerzemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

fot. Tomasz Szkodziński