© Polkowickie Centrum Animacji 2015

31 marca, godz. 19.00 i 20.30 - Aula

Teatr Montownia – Warszawa / Teatr Łaźnia Nowa – Kraków

Adaptacja i reżyseria: Rafał Rutkowski
Scenografia, kostiumy, reżyseria świateł: Małgorzata Szydłowska
Muzyka: Wiktor Stokowski
Teksty piosenek: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski

OBSADA:
Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki, Wiktor Stokowski

na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza
QUO VADIS

Po „Trzech muszkieterach” warszawscy aktorzy odważnie sięgają po „Quo vadis”, tym razem serwując publiczności dowcipno-ironiczną interpretację sienkiewiczowskiego dzieła. Na scenie nie zabraknie wielu kultowych postaci, znanych z lektury i kina, w które wcielą się wyłącznie czterej aktorzy. Szybkie tempo akcji, okraszone ciętym dowcipem oraz zawrotną prędkość aktorskich metamorfoz podkręcą jeszcze piosenki i muzyka na żywo, również w wykonaniu wszechstronnych Montowniaków.

W „Quo vadis” aktorzy przewrotnie zwracają się ku korzeniom komediowej sztuki dramatycznej – starogreckiej komedii attyckiej. Czerpią również z tradycji teatru elżbietańskiego. Scenografia spektaklu jest skromna, lecz nabrzmiała znaczeniem, a użycie efektów i nowoczesnych gadżetów cechuje zbawienny umiar. Wszystkie role, również kobiece, grają mężczyźni: brawurowo, koncertowo. Bez podtekstów.

 

Siła tego spektaklu tkwi w wybornym, rodzajowym aktorstwie Montowni, która nie stosuje podpórek (...) Radość z grania, błyskotliwe żarty, cięte riposty. Cudowny sceniczny bezwstyd.

Kamila Łapicka, "W sieci"

fot. Bartosz Siedlik